۳ راه علمی برای بهبود عملکرد شما

در هر سطح و هر جایگاهی که باشید، اگر اسیر رکود شوید جایگاه خود را از دست خواهید داد. همیشه افرادی تشنه تر و با تلاش تر از شما هستند که با بهبود عملکرد خود می توانند از شما پیشی بگیرند. پیشرفت تنها در شرایطی اتفاق خواهد افتاد که به صورت مداوم و پایدار انجام گیرد. قدم های کوچک اما پایدار اهمیت شان بیشتری از پیشرفت های کوتاه و نامداوم است. ورزش های حرفه ای نمونه ای جالب از این پدیده است، در بسیاری از ورزش ها رکورد ها دائما در حال جابه جایی هستند.

اگر میخواهید موفق شوید و سطح موفقیت خود را در بلند مدت حفظ کنید، نمیتوانید از جایگاه فعلی و مهارت های کنونی خود راضی باشید، شما باید راهی برای ادامه رشد، تکامل و بهبود عملکرد پیدا کنید. برای این کار استراتژی هایی علمی وجود دارد که می تواند شما را در راه تکامل همراهی کند. این رویکردها به وسیله استاد دانشکده جامعه شناسی دانیل چمبلیس مطرح شده است. در ادامه به تشریح این سه راه خواهیم پرداخت.

راه های علمی بهبود عملکرد شما

تمرکز بر مهارت

  • تمرکز بر مهارت

آنچه که افراد خوب و عالی را از هم متمایز می کند، مهارت ها و توانایی های آنهاست. در هر رشته یا حرفه ای در نظر بگیرید افراد زیادی فعالیت می کنند اما تنها افراد خاصی هستند که توانسته اند نام بزرگی داشته باشند و مردم آنها را موفق می نامند. این موفقیت ناشی از مهارت و کیفیت بهتر است.

مهارت و کیفیت نیز با تمرکز بر مبانی به دست می آید. برای بهبود مهارت ها باید آنها را به قسمت های کوچک تقسیم کرده و سپس در هر قسمت خود را توانایی های خود را افزایش دهید. برای مثال برای آن که یک سخنران خوب باشید باید ابتدا این هدف را به اهداف کوچک تر مانند توانایی ساخت اسلاید، مایند مپ، زبان بدن و … تقسیم کرده و در هر یک از این اهداف متخصص شوید و تا بتوانید به هدف بزرگ دست پیدا کنید. اثر ترکیبی از تسلط بر عناصر فردی کوچک به شما کمک می کند تا در سطح بالاتری قرار بگیرید.

  • انگیزه های مناسب را انتخاب کنید

دلیل بسیاری از افراد برای انجام وظایف خاص نتیجه ای بزرگ است. اما افراد موفق با انگیزه های کوچک کار می کنند. برای رسیدن به  اهداف بزرگ و بلند مدت، نیاز است که انگیزه های کوچک داشته باشیم. یک شناگر حرفه ای برای رسیدن به هدفی مانند قهرمانی المپیک، باید هفته ها و ماه ها تمرین و تلاش کند و برای این کار انگیزه های کوچکی مانند دیدن دوستان در تمرین، تحت تاثیر قرار دادن مربی و احساس رضایت درونی او را یاری خواهند کرد. انگیزه های کوچک و رضایت روزانه می تواند ما را به سوی اهداف بزرگ و موفقیت هدایت کند. در این مسیر، پاداش های اجتماعی عادی بسیار مهم است.

این انگیزه های کوچک، می تواند احساس رضایت و خوشحالی را پس از اتمام تمرین، انتشار یک مقاله جدید، و تعامل با مشتریان در هر روز برای شما ارمغان آورد. به عبارت دیگر برای رسیدن به مقصد، باید در طول مسیر احساس رضایت و خوشنودی را به وسیله انگیزه های کوچک به خود تزریق کنید. انگیزه های کوچک روحیه شما را بالا می برد و شما را برای ادامه مسیر یاری می کند. به ویژه هنگامی که پیروزی های بزرگ، دور به نظر می رسند.

  • موفقیت را تمرین کنید

هیچ کس نمی خواهد شکست را تجربه کند. برای موفقیت باید آن را تمرین کنیم. یکی از بهترین راه های کسب موفقیت، شناخت مسیری است که افراد پیش از ما طی کرده اند. در هر زمینه ای که باشید، می توانید از افراد موفق الگو بگیرید و پا جای پای آنها بگذارید. همچنین باید ذهن خود را برای انجام وظایف به بهترین نحو آماده کنید. برای یک سخنرانی خوب در مقابل ۱۰۰۰۰ نفر، کافی است تا آن را در مقابل ۱۰ نفر بارها تمرین کنید. در نتیجه ذهن شما برای انجام کارهای بزرگ آماده خواهد شد و احساس اضطراب به حداقل خواهد رسید که این می تواند در زمان های حساس به شما کمک کند. این شیوه به نوعی مشابه کاری است که مربیان فوتبال پیش از وارد شدن به تورنومنت ها انجام می دهند. آنها با انجام چند بازی تدارکاتی، تیم را آماده ورود به میدان های بزرگ می کنند. تمرین کردن روی مهارت ها و توانایی ها در مدت زمانی طولانی می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه آورد.

 

موفقیت محصول استعداد یا حتی موفقیت های قبلی شما نیست، بلکه بهبود مداوم عملکرد است که آن را تضمین می کند. بنابراین استراتژی های بالا را به ذهن بسپارید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید. اگر این مقاله حاوی نکات مفیدی برای شما بوده است، آن را با سایر دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

 

منبع: [مجله موفقیت]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *