۷ نقش کلیدی کارآفرینان در توسعه اقتصادی کشور

کارآفرینان نقش موثری در رشد اقتصادی و افزایش استاندارهای زندگی در کشور ایفا می کنند. اگر شما کارآفرین باشید، به عنوان یک بنیانگذار استارتاپ یا مالک کسب و کار کوچک، ممکن است فکر کنید که شما برای ساختن کسب و کار خود و رفاه خود و خانواده خود سخت کار می کنید. اما در واقع شما یک کار بسیار بزرگتری برای کل جامعه منطقه و کشور انجام می دهید.

در اینجا به ۷ مورد از مهم ترین نقش هایی که یک کارآفرین در توسعه اقتصادی کشور دارد، اشاره می کنیم:

۱- تولید و توزیع ثروت

توسعه اقتصادی

با ایجاد نهاد تجاری، کارآفرینان منابع خود را سرمایه گذاری می کنند و سرمایه (از طریق وام، حقوق صاحبان سهام و غیره) را از سرمایه گذاران، وام دهندگان و مردم جذب می کنند. آنها ثروت عمومی را بسیج می کند و به کارمی گیرند، در عوض مردم را از موفقیت کارآفرینان و کسب و کارهای در حال رشد بهره مند می کنند. این نوع به اشتراک گذاری سرمایه که منجر به ایجاد و توزیع ثروت می شود، یکی از ضروریات و اهداف توسعه اقتصادی است.

۲- اشتغال زایی

توسعه اقتصادی

کارآفرینان به طور طبیعی به عنوان  ایجادکنندگان شغل در مقابل جویندگان شغل، تعریف می شوند. به این معنا که زمانی که شما به یک کارآفرین تبدیل می شوید، نه تنها یک جوینده ی کار کمتر می شود، بلکه تقاضا برای چندین فرد دیگر نیز بوجود می آید. این نوع از ایجاد شغل توسط کسب و کارهای جدید، در حال حاضر یکی از اهداف اساسی توسعه اقتصادی است.

۳- توسعه منطقه ای متوازن

کارآفرینان

کارآفرینان با راه اندازی کسب و کارهای جدید و واحدهای صنعتی در منطقه های کمتر توسعه یافته و عقب مانده به توسعه ی منطقه ای کمک می کنند. رشد صنایع و کسب و کار در این مناطق منجر به بهبود زیرساخت ها مانند راه های بهتر و راه آهن، فرودگاه ها، برق پایدار و تامین آب، مدارس، بیمارستان ها، مراکز خرید و سایر خدمات عمومی و خصوصی می شود که در غیر این صورت در دسترس نخواهند بود.

۴- افزایش تولید ناخالص ملی GDP و در آمد سرانه

 

۵- افزایش استانداردهای زندگی

افزایش استاندارهای زندگی

افزایش سطح زندگی افراد در یک جامعه، هنوز یکی از اهداف کلیدی توسعه اقتصادی است. کارآفرینان نقش مهمی در افزایش سطح زندگی در یک جامعه ایفا می کنند. آنها این کار را نه تنها با ایجاد شغل، بلکه با توسعه و تطبیق نوآوری هایی که منجر به بهبود کیفیت زندگی کارکنان، مشتریان و سایر سهامداران در جامعه می شوند، انجام می دهند. به عنوان مثال، اتوماسیون که هزینه های تولید را کاهش می دهد و امکان تولید سریع تر را فراهم می سازد. در حالی که کالاهای مشابه را با قیمت های پایین تر عرضه می کند.

۶- افزایش صادرات

افزایش صادرات

در نهایت هر کسب و کار در حال رشد می خواهد با صادرات شروع به گسترش تجارت خود به بازارهای خارجی کند. این یک عنصر مهم توسعه اقتصادی است؛ زیرا دسترسی به بازارهای بزرگ را فراهم می کند و منجر به ورود ارز و دسترسی به آخرین فن آوری های پیشرفته و فرایندهایی که در بازار های توسعه یافته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از مزایای کلیدی این است که این گسترش که منجر به کسب درآمد پایدارتر در طول رکود اقتصادی در اقتصاد محلی می شود.

۷- توسعه جامعه

توسعه اقتصادی همیشه به رشد جامعه کمک نمی کند. توسعه جامعه نیاز به زیرساخت برای آموزش و پرورش، مراقبت های بهداشتی، و دیگر خدمات عمومی است. برای مثال، شما نیاز به کارگران بسیار تحصیل کرده و ماهر در یک جامعه برای جذب کسب و کارهای جدید دارید. اگر موسسات آموزشی، مدارس فنی و فرصت های کارآموزی وجود داشته باشد، این کمک خواهد کرد که مجموعه ای از کارگران تحصیل کرده و ماهر را بسازیم.

بنابراین، کارآفرینان نقش مهمی را در ایجاد توسعه اقتصادی با شروع کسب و کارهای جدید، ایجاد شغل و کمک به بهبود اهداف کلیدی مختلف مانند تولید ناخالص داخلی، صادرات، سطح زندگی، توسعه مهارت و توسعه جامعه دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *