۱۰ ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی؛ قسمت اول

در سال‌های اخیر و با گسترش دسترسی به اینترنت فرصت‌های شغلی بسیاری به وجود آمده‌اند. مهم‌ترین مزیت این فرصت‌های شغلی سرمایه بسیار کم موردنیاز برای راه‌اندازی آن است. علاوه بر سرمایه کم موردنیاز، مزایای دیگری مانند درآمد بالا، عدم ساعت کار معین برای کار  و امکان کار در خانه ازجمله سایر مزایای کسب و کار های اینترنتی به شمار می‌روند. البته پیش‌نیاز ورود به بسیاری از این مشاغل داشتن مهارت‌های حداقلی (و در برخی موارد تخصص) درزمینهٔ وب است. در این مقاله قصد داریم تا شمارا با  ۱۰ ایده راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم و درآمد بالا آشنا کنیم.

مقاله مرتبط: ۵ ایده برای راه‌اندازی یک کسب و کار با سرمایه کم

ایده کسب و کار اینترنتی : تولید محتوا

گسترش محیط‌های جدید مثل وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نیاز به محتوا را نیز افزایش داده است. اهمیت محتوا به حدی است که تفاوت بین وب‌سایت‌های خوب و معمولی را محتواهای آن‌ها تعیین می‌کند. در چنین شرایطی کسانی که از مهارت نویسندگی خوبی برخوردار باشند می‌توانند شغلی با درآمد مناسبی برای خود ایجاد کنند. ضمن آنکه محتواهای متنوعی نیز برای تولید وجود دارند مانند نوشتن آگهی، مقاله، کتاب الکترونیکی که مهارت در هر یک می‌تواند شمارا صاحب یک شغل مناسب کند.

نکته مهم در مورد تولید محتوا سرمایه بسیار کم موردنیاز برای آن است، به‌طوری‌که برای این کار شما تنها به یک لب تاب یا کامپیوتر و یک ارتباط اینترنتی مناسب نیاز خواهید داشت. البته برای پیشرفت در این کار و انجام آن به‌عنوان شغل اصلی باید مهارت‌هایی مانند آشنایی با سئو، فتوشاپ و برخی از برنامه‌های تولید محتوای دیگر را نیز یاد بگیرید. هرچند که باوجود فیلم‌های آموزشی موجود در اینترنت آموزش این مهارت‌ها نیز کار سختی نیست.

ایده کسب و کار اینترنتی : طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی یکی از کسب و کار اینترنتی پردرآمد در سال‌های اخیر بوده است که به‌طور چشم‌گیری موردتوجه قرارگرفته است. آشنایی با ابزارهای طراحی مانند فتوشاپ، ایلستریتور، کورل و ایندیزاین و داشتن یک لب تاب و احتمالاً اینترنت مناسب تنها سرمایه‌های لازم برای ورود به این کار هستند.

ایده کسب و کار اینترنتی : مشاور و معلم مجازی

داشتن مهارت و علم در یک حرفه تنها وسیله لازم برای شروع این کسب و کار است. همه ما مهارت ها و داسنته هایی داریم که از آن ها به خوبی استفاده نمی کنیم. اما امروزه و با وجود فضای مجازی می توانیم با راه‌اندازی یک وبسایت و آموزش مهارت هایمان کسب درآمد کنیم. هر چقدر که سطح مهارت های ما بیشتر باشد این شغل نیز می تواند جدی تر و با کسب درآمد بیشتری همراه باشد. برای این کار می­توانید از انواع محتوا های آموزشی مانند اسلاید، فیلم های آموزشی پادکست و متن استفاده کنید. همچنین با شناخت مهارت ها و تخصص شما فرصت های زیادی برای کارهای پروژه ای به عنوان متخصص نیز برای شما به وجود خواهد آمد. هزینه لازم برای شروع این کار خرید یک هاست و دامین و راه‌اندازی وبسایت برای تولید محتوا و مشاوره در زمینه تخصصیتان و مهارت های لازم در تولید محتوا های مختلف و کار با نرم افزار های تولید محتوا است.

ایده کسب و کار اینترنتی : مدیریت شبکه‌های اجتماعی

گسترش فضای مجازی در سال های اخیر و وجود شبکه های اجتماعی گوناگون باعث شده است که بسیاری از شرکت ها، سازمان ها و افراد برای حضور در این شبکه ها به افرادی برای مدیریت آن نیاز داشته باشند. البته معمولا برای مدیریت شبکه های اجتماعی یک شرکت یا سازمان تخصصی که شامل فعالیت هایی مانند ارتباط با مشتریان، پاسخ به سوالات نیز می شود احتیاج به تخصص و آگاهی از فعالیت آن شرکت نیز است اما در بسیاری از موارد می توان با مطالعه و به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه آن را به خوبی فراگرفت. همچنین مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واین، پریسکوپ و غیره نیز از دیگر مهارت های لازم برای این کسب و کار اینترنتی است. هزینه لازم برای این کار یک ارتباط اینترنتی و یک تلفن همراه هوشمند است که امروزه بسیاری از افراد نیز در اختیار دارند.

ایده کسب و کار اینترنتی : پیاده‌سازی فایل‌های صوتی و ویدیوئی

وجود حجم انبوهی از فایل های صوتی و ویدیوئی و نیاز به پیاده سازی و تبدیل آنها به نوشتار منجر به پیدایش یک کسب و کار اینترنتی دیگر شده است. برخلاف آنچه که به نظر می رسد این کسب و کار رو به گسترش است چرا که برنامه های تبدیل گفتار به نوشتار هنوز آنطور که باید نمی توانند این کار را انجام دهند و همانطور که گفته شد حجم زیادی از فایل های صوتی و ویدیوئی هر روز در حال تولید هستند. مهارت لازم برای این کسب و کار نیز تسلط به تایپ است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *