۶ دلیلی که برای کارآفرین شدنمان بایستی شکرگزار باشیم

شکرگزار بودن یکی از زیباترین فرهنگ های ما ایرانیان است که در دین ما نیز به آن سفارش شده است.اما این عادت عالی سالهاست که در فرهنگ ما کمرنگ شده است. علاوه بر آن بسیاری از افراد موفق شکرگزاری را یکی از راز های موفقیت خود می دانند چرا که همانطور که در اسلام نیز اشاره شده است شکر گزاری باعث افزایش نعمت ها خواهد شد. همینطور ثابت شده است که شکرگزاری باعث افزایش سلامت و شادی می شود. مطالعات نشان داده اند که افرادی که قدردانی می کنند درد و ناراحتی های کمتری دارند و احساس بهتری می کنند.

اما شاید ما بیشتر برای موارد ملموس از دیگران یا از خداوند تشکر می کنیم، برای مثال به ما آموخته اند که سر سفره از مادرمان برای غذا تشکر کنیم اما کمتر کسی است که بخاطر کارآفرینی یا ایجاد شغل برای دیگران از خداوند تشکر کند! اما واقعیت این است که دلایلی وجود دارد که باعث می شود تا ما به خاطر کارآفرین بودن از خداوند سپاسگزار باشیم. در ادامه این مقاله به ۶ دلیل مهم برای شکرگزار بودن از کارآفرین بودنمان اشاره خواهیم کرد.

  • شکرگزار اول : هر روز صبح با هدف از خواب بیدار می شویم

شاید فکر کنید که مگر کسی هم هست که بدون هدفی از خواب بیدار شود؟ بله هست. بسیاری از افراد و به خصوص کارمندان ادارات دولتی که هیچ خلاقیت و کار جدیدی در شغلشان دیده نمی شود اسیر روزمرگری و یکنواختی شده اند و در واقع بدون هدف خاصی هر روز صبح به محل کار می روند اما کارآفرینان هر روز با هدف افزایش فروش، رونق و توسعه کسب و کار خود بیدار می شوند و انگیزه زیادی برای این کار دارند.

البته این به آن معنا نیست که کارآفرینان مشکلاتی در کسب و کار ندارند، که اتفاقا کارآفرینان مشکلات زیادی را در راه تبدیل یک استارتاپ به یک شرکت بزرگ چند میلیتی دارند و گاهی شکست هایی را نیز می خورند اما آنچه که باعث می شود ناامید نشوند و دوباره روی پای خودشان بایستند هدفشان است. آنچه که باعث رضایت یک کارآفرین می شود صرفا موفقیت او نیست بلکه هدف او است که او را در هر شرایطی راضی نگه می دارد.

  • شکرگزار دوم : ساختن چیزی از هیچ!

اگر راز موفقیت پدر و مادرهای نسل های گذشته را از آنها بپرسید به شما خواهند گفت که ما با این خاطر احساس خوشبختی می کردیم که از صفر شروع کردیم و ذره ذره با تلاش زندگیمان را ساختیم. واقعیت این است که کاری که کارآفرینان انجام می دهند نیز مشابه همین است. آنها یک ایده را از صفر به ۱۰۰ می رسانند و این کسب و کار به نوعی بخشی از زندگی آنها می شود.

  • شکرگزار سوم : با تیم مورد علاقه خود کار کنید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما در محیط کار تجربه کرده ایم همکارانی است که از نظر اخلاقی یا کاری چندان مورد علاقه یا تایید ما نیستند اما ما قادر به تغییر آنها نیستیم. یکی از موهبت های شگفت انگیز کارآفرینان این است که می توانند همکاران و شریک تجاری خودشان را انتخاب کنند. این باعث می شود تا هر روز کسانی را ببینند و با آنها کار کنند که مورد علاقشان هستند و از کار با آنها لذت می برند. افرادی که دائما در حال یادگیری هستند و می توانند ما را نیز رشد دهند.

  • شکرگزار چهارم : شور و علاقه برای انجام کارها

کارآفرینان کار های خود را با شوق و شور خاصی انجام می دهند و اغلب از اینکه یک راه به موفقیت ختم نشود هراسی ندارند. آنها معمولا با خلاقیت راه های مختلفی را برای رسیدن به موفقیت امتحان می کنند تا به نتیجه برسند.

  • شکرگزار پنجم : کمک به مشتریان برای تحقق رویاهایشان

کارآفرینی معمولا از یک مشکل، مساله یا نیاز آغاز می شود که کارآفرینان ایده ای برای حل آن در نظر می گیرند و برای حل آن تلاش می کنند. خدمت به مردم یکی از مسائلی است که ما را از خود راضی نگه می دارد و دیگران نیز به واسطه آن ما را دوست خواهند داشت. ضمن آنکه رضایت خداوند را نیز در پی خواهد داشت.

اینکه محصولات شما، یا خدماتتان فرد یا افرادی را خوشحال کند و شما این خوشحالی را ببینید حس فوق العاده ای است که یک کارآفرین می تواند داشته باشد و باید از به خاطر این حس از کارآفرین بودن خود شکرگزار باشد.

  • شکرگزار ششم : حمایت خانواده و دوستان

در فرایند کارآفرینی روز های سختی است که شما در آنها شکست را تجربه خواهید کرد. در چنین زمان هایی داشتن خانواده و دوستانی که حامی و پشتیبان شما باشند بسیار ارزشمند است و به شما روحیه مبارزه می دهد.

کارآفرینان باید از داشتن حامیانی مانند آنها سپاسگزار باشند.

 

با توجه به آنچه گفته شد در میابیم که کارآفرینان از موهبت های بسیار بزرگی برخوردارند که باید به خاطر آنها از اطرافیان و خداوند سپاسگزار باشند.

البته کارآفرینان تنها به افرادی که استارتاپ ها را ایجاد می کنند محدود نمی شود و اگر شما در یک سازمان یا شرکتی کار می کنید که از این موهبت ها برخوردارید از خداوند سپاسگزار باشید.

منبع

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *