چرا زمان دانشجویی بهترین زمان برای شروع یک استارت آپ هست ؟

 چرا زمان دانشجویی بهترین زمان برای شروع یک استارت آپ هست ؟

شکست خوردن و اشتباه کردن راحت تر است

به دلیل وجود عدم قطعیت بسیار استارت آپ ها و هم جنین آمار زیاد شکست در استارت آپ ها بایستی با این موضوع کنار آمد که شکست و اشتباه جز جدایی ناپذیر استات آپ هاست و چه زمان بهتر از دوره ی دانشجویی و چه جایی بهتر از دانشگاه تا بهترین تجربیات را کسب کرد. مقایسه کنید فردی که ۳۵ سال از عمرش را سپری کرده و تازه می خواهد شکست های زندگی اش را تجربه کند با جوانی ۱۸ ساله که اول راه است و هنوز به کاری تعلق خاطری نداردو می تواند راحت اشتباه کند و از آن درس بگیرد و راحت تر آن را بپذیرد.

ساختن شبکه و پشتیبان

یکی از بهترین جاها برای شبکه سازی محیط دانشگاه است. به دلیل این که از یک محیط بسته دبیرستان وارد محیط بازتر شده و از اکثر شهرهای ایران مخاطب داریم و می توانیم بهترین شبکه ممکن را بسازیم حسن دانشگاه به این است که می توان یک تیم پویا و کم ادعا از آن ساخت.

740368

من …. 

در زمان دانشجویی افراد خواست بیشتری برای عرض اندام کردن دارند و در واقع شور و شوق این دوران یکی از بهترین ابزار کاربردی برای پیشبرد استارت آپ هاست.

 resized_216782_754

اشتباهات رایج

در هر زمان و هر مکانی تفکرات اشتباه و غلط وجود دارد که باعث می شود شخص انگیزه ی کافی برای شروع کار نداشته باشد اما اگر از قبل آنها را بدانیم و نسبت به آنها آگاهی داشته باشیم احتمال اینکه به آن مبتلا بشویم کمتر است در ادامه چند باور غلط که در دانشگاه وجود دارد را با هم مرور می کنیم

تو به اندازه ی کافی نمی دانی

یکی از باورهای بسیار رایج در بین دانشجو ها این است که فکر می کنند مهارت کافی را ندارند که پر بیراه هم نیست، اما آیا مهارت ها مادر زادی است و یک دفعه به کسی الهام می شود. جان مکسول یکی از سخنرانان موفقیت و انگیزشی دنیا همیشه مثال بسیار جالبی در کارگاه هایش بکار می برد که اگر شما بخواهید یک درخت بزرگ را توسط یک تبر قطع کنید کافی است هرروز فقط و فقط ۵ ضربه به درخت بزنید که همه مطمئن هستند یک روزی این درخت خواهد افتاد کافی است هر روز در زمینه ای که می خواهید هر چند کوچک تغییر کنیم و اطلاعاتمان را به روز کنیم.

تو اندازه کافی وقت نداری

بعضی شاید این باور را داشته باشند که وقت کافی ندارند و اگر داشتند نمرات آنها این نبود اما این دوستان این نکته را در نظر نگرفتند که ما هم دانشگاه بودیم که از نزدیک شاهد بودم که فقط چند شب به امتحان وقت می گذاشتند و بیداری می کشیدند که اتفاقا نمرات خوبی هم می گرفتند و بعضی مواقع به شخصه انگشت حیرت بر دهان می گرفتم که چطور این نمرات را می گیرند. اما  متاسفانه نه در دانشگاه و نه قبل از آن به دوستانم زمان بندی و اولویت بندی را یاد ندادندکه چطور بتوانیم کارهایمان را مدیریت کنیم اما حتما برای شما هم اتفاق افتاده که در فرصت کم بهتر توانستیم کارهایمان را انجام بدهیم و بازده بیشتری داشته باشیم و همیشه یاد داستان انیشتین برایم زنده می شود که استاداش مسئله ای غیر قابل

تو به قدر کافی بزرگ نیستی و تجربه نداری و تو را جدی نمی گیرند

یکی دیگر از باورهای اشتباه رایج در دانشگاه عدم اعتماد به نفس کافی دانشجو هاست که از بچگی با آن ناخواسته و خواسته بزرگ شده اند که من سنم کم هست و من را جدی نمی گیرند که الان خدارا شکر  مثال های زیادی وجود دارد که کارآفرین های ایرانی سن زیادی ندارند که این خود مزیت است نه نقصان و حتی سن مدیران ما هم کاهش محسوسی داشته است.

 

مزیت های استارت آپ در دوران دانشجویی

تکنولوژی دانشگاه

از سایت های مخصوص و کد های کاربری در کتابخانه های بین المللی و امکان  جستجوی رایگان و دسترسی به مقالات مفید در رشته های مختلف بهره برد

 

کلاس های کسب و کار و دوره های های کسب و کار و رویدادها

در دوران دانشجویی می توان در کلاس های ارزشمند کسب و کار در دانشگاه استفاده کرد و حتی دوره هایی که برگزار می شود در دانشگاه که واقعا بعضی دوره ها مطابق یک ترم دانشجو اثرگذاری دارد مثلا یکی از بهترین درس هایی که درباره کارآفرینی یاد گرفتم و زندگی کردم و اجرا کردم پشتکار هست که در جلسات ماهانه هفتگی با کار آفرینان در دانشگاه کسب کردم. اکثر غریب بالاتفاق کارآفرینان اولین یا دومین فاکتور موفقیت استارت آپ ها نام می بردند.

دانشکده و اساتید

یکی از بهترین منابع هر دانشجویی استفاده از امکانات دانشکده مثل کتابخانه ها و محیط دانشگاه هست. می توانید از استادان دانشگاه بهترین استفاده و بهره را برد و از علم و تجربیات آنها خیلی ارزان و حتی رایگان استفاده کرد. با استفاده از این امکانات کم کردن هزینه های استارت آپی به راحتی امکان پذیر است.

دانشجویان

یکی از مهم ترین بخش های استارت آپ تیم سازی آن است که بهترین جا برای تیم سازی دانشکده ها و دانشگاه ها هستند. افرادی که مهارت های گوناگون و کاریردی زیادی دارند که اگر هم افزایی شود کارهای بسیار بزرگی می توانند انجام دهند و چنان شور و شوقی ایجاد کنند وصف نشدنی!

2 دیدگاه برای “چرا زمان دانشجویی بهترین زمان برای شروع یک استارت آپ هست ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *