سال نو مبارک – پیام نوروزی کارآفرینی – سال اقتصاد مقاومتی – سال خروس

سلام دوستان محترم

سال نو را به شما تبریک عرض می کنم. امیدوارم با تلاش و پشتکار سال خوبی را برای خودتان بسازید به خاطر اینکه سال های خوب ساختنی هستندو نه آمدنی. بایستی با هدف گذاری و سماجت و پیگیری هر چه بیشتر اهدافمان را دنبال کنیم.

امیدوارم سالی که به نام سال خروس هست صفاتی که نماد خروس هست از جمله سحرخیزی و تعهد را در خود ایجاد کنیم. کارهایی را در سال نود و شش انجام دهیم که در پایان سال هم جشن بگیریم.

و چه زیباست دعای حضرت سجاد(ع) درباره حاجات که من واقعا دوست دارم که به این صورت است:

 1. خداوندا! اى آخرين مقصد نيازمندان.(۵۰)
 2. اى كه رسيدن به آرزوها به دست توست.
 3. اى كه نعمتهاى خود را به بها نميفروشى.
 4. و زلال بخشش خود را به منت تيره نمى سازى.
 5. اى كه روى دل سوى تو كنند و از تو بى نياز نشوند.
 6. اى كه اجابت درخواست مردم گنج هاى تو را فانى نمى كند.
 7. و هيچ وسيله اى حكمت تو را تغيير نمى دهد.
 8. اى كه حاجت خواست از تو قطع ناشدنى و پيوسته است.
 9. و دعاى خواهندگان تو را به ستوه نمى آورد.
 10. خود را به بى نيازى از خلق ستودى و بدان سزاوارى.
 11. و خلق را به درويشى نسبت دادى و بدان سزاوارند كه محتاج تواند.
 12. هر كس صلاح كار خود از تو خواهد و رفع نياز از تو جويد حاجت خود را از محل شايسته خواسته، و مطلوب را آنجا كه بايد بطلبد، طلبيده است.
 13. و هر كس دست حاجت سوى يكى از آفريدگان دراز كند و او را سبب رستگارى خويش داند، نه تو را؛ خود را در معرض نوميدى آورده، و سزاوار حرمان از نعمت تو شده است.
 14. خداوندا، مرا حاجتى است بيش از تاب و توان من و از چاره انديشى در آن فرو مانده ام و نفس، مرا وسوسه مى كند تا حاجت خود را از كسى خواهم كه او خود حاجت از تو مى خواهد، خطاكاران چنين مى لغزند، و عاصيان بدين گونه از پاى در مى آيند.(۵۱)
 15. تازه به تنبيه تو از غفلت هوشيار شدم و به توفيق تو از لغزش برخاستم و به دستگيرى تو از افتادن به حال اول بازگشتم.
 16. گفتم: منزه است پروردگار من! چگونه محتاجى از محتاج ديگر سؤ ال كند؟ و فقيرى به در يوزگى، سوى فقير ديگر برود.
 17. پس اى پروردگار من از روى رغبت قصد تو كردم، و اميد خود را بر تو آوردم.
 18. و دانستم كه هر چه سؤ ال من بسيار باشد، با غناى ملك تو اندك است و خواهش من هر چه بزرگ بود با وسعت رحمت تو ناچيز. گنجايش كرم تو بيش از سؤ ال هر كس است و دست تو در عطايا از هر دست بالاتر.
 19. خدايا! بر محمد و آل او درود فرست، و به كرم خويش به مقتضاى تفضل با من رفتار كن، نه به عدل و بر مقتضاى استحقاق من. من اول كس ‍ نيستم كه سزاوار راندن بودم و روى به تو آوردم و تو بخشش كردى و اول سائلى نيستم كه از تو سؤ ال كردم و در خور نوميدى بودم و تو احسان فرمودى.
 20. خدايا، بر محمد و خاندان او درود فرست، و دعاى مرا اجابت كن، و به نداى من نزديك باش و بر زارى من ببخشاى و فرياد مرا بشنو
 21. و اميد مرا از خود قطع مكن، و رشته مرا نگسل و در اين حاجت و غير آن مرا به ديگران مگذار.
 22. و تو خود برآمدن مطلب و روا شدن حاجت، و رسيدن مقصود مرا متكفل شو، پيش از آن كه از اين جاى گاه به جاى ديگر منتقل شوم، دشوار مرا آسان گردان، و در همه كارها بهترين وجه پيش آور.
 23. و درود بر محمد و آل او فرست، درودى پيوسته و برومند كه مدت آن را پايان نباشد و هرگز قطع نشود و آن را پشتيبان و سبب برآمدن مطلوب من قرار ده (۵۲) كه تويى گشاينده كارها و بخشنده نعمت ها.
 24. و حاجت من چنين و چنان است، (و حاجات خود را به زبان آور، آن گاه سجده مى كنى و مى گويى)، فضل تو؛ روى و زبان مرا باز كرده و احسان تو مرا راهنما شده است، پس از تو مى خواهم و سوگند ميدهم تو را به ذات مقدس خودت و به محمد و خاندان او صلوات الله عليهم كه مرا نااميد بر نگردانى.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *