ارتباط با ما: info@arahimi.ir

دنبال کردن :
بالا

۵ ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم چرا ؟

هزینه های بالای زندگی و بیکاری سبب شده است که بسیاری از مردم این روزها به فکر تولید یک کسب و کار باشند. نکته مشترک بین این افراد نیز سرمایه کمی است که در اختیار دارند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با ۵ شغل تولیدی که می توان آن را با سرمایه کم راه اندازی کرد، آشنا کنیم.

پیش از شروع یک کسب و کار کوچک مقاله آنچه که پیش از شروع یک کسب و کار با سرمایه کم باید بدانیم؟ را مطالعه کنید.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

اولین ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

پرورش بلدرچین

در سال های اخیر، گوشت و تخم بلدرچین به یکی از مواد مصرفی سفره خانه های ایرانی تبدیل شده است. در نتیجه این تقاضا، پرورش بلدرچین نیز رشد زیادی داشته است. ویژگی هایی مانند سرعت بالای رشد، فاصله نسلی کوتاه، واکسیناسیون کمتر و برگشت سریع سرمایه از جمله ویژگی هایی هستند که بلدرچین را به یک فرصت خوب برای کسب و کار تبدیل کرده اند.

بلدرچین پرنده ای پر طاقت و مقاوم است که می تواند در مناطق مختلف جغرافیایی و با آب و هوا های گوناگون رشد و تولید مثل کند. همچنین  سن بلوغ این پرنده پائین بوده و طی ۳۵ تا ۴۵ روز به بلوغ جنسی می رسند که پس از آن به مدت حدود ۸ تا ۱۲ماه تخمگذاری خواهد کرد. متوسط تخمگذاری در این مدت حدود ۲۶۰ عدد تخم خواهد بود که از این تعداد حدود ۷۵- ۷۰ درصد به جوجه تبدیل خواهند شد. (این درحالی است که هر کبک در طول سال حدود ۵۵ تخم میگذارد)

نکته مهم در مورد راه اندازی کسب و کار پرورش بلدرچین آن است که شما برای پرورش ۱۰۰۰ عدد از آنها تنها به پنج میلیون تومان نیاز دارید و فضایی ۱۲ متری نیاز دارید که این محل می تواند یک اتاق یا یک انباری در محل زندگی شما باشد.راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

دومین ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

تهیه غذای خانگی

زندگی شهری، غذا های فست فودی، چاقی و بیماری باعث شده است تا بسیاری از افرادی که نمی توانند وعده غذایی خود را در خانه میل کنند به دنبال محلی برای خرید غذای خانگی باشند. برای راه اندازی کسب و کار  تهیه غذای خانگی شما به محلی برای فروش غذا، یک فر و یک یخچال که معمولا شرکت های نوشابه سازی آن را به رایگان در اختیار شما می گذارند نیاز دارید. علاوه بر آن به سه نفر، یک آشپز، یک فروشنده و یک پیک موتوری نیاز دارید.

پیشنهاد ما این است که کار را با پخت و پز در خانه و تحویل در مغازه و با ۵ نوع غذای پرفروش آغاز کنید اما در صورتی که سرمایه بیشتری داشته باشید می توانید آن را با یک رستوران کوچک و یک آشپزخانه نیز گسترش دهید.

سومین ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

طلا و جواهر سازی

صنعت طلا و جواهر سازی آن از دسته کسب و کار هایی است که با حضور خانم ها در کره زمین( ان شاالله خدا سایه شان را از سرمان کم نکند) هیچ گاه از مد نخواهد افتاد، بنابراین اگر این کار را مناسب خود می دانید لازم است یک کارگاه کوچک یا حتی زیرزمین خانه را آماده کنید و دوره های لازم برای آن را هم ببینید.

در این کسب و کار می توانید محصولات و تولیدات جدید را به طلا فروشی ها بفروشید، از آن ها سفارشات جدید بگیرید (آن ها مواد لازمه کار شما را به شما خواهند داد) یا طلا و جواهر دست دوم را تعمیر و بازسازی نمایید. همچنین می توانید وارد بازار جواهرات و زیورآلات بدلی (بدلیجات) شوید، و اگر در کارهایتان خلاقیت و پشتکار داشته باشید می توانید به یک طراح حرفه ایی در این زمینه تبدیل شوید.راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

چهارمین ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

ذرت مکزیکی

ذرت مکزیکی یکی از تنقلاتی است که قدمتش به چند سال اخیر برمیگردد اما در همین مدت کوتاه طرفداران سرسختی را پیدا کرده است اما جالب است بدانید که راه اندازی کسب و کار ذرت مکزیکی بسیاری راحت تر و ساده تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید.

برای راه اندازی این کسب و کار یک بخارپز با کانتر( چیزی حدود ۶۰۰ هزار تومان) و محلی در حد دو متر برای فروش نیاز دارید که برای آن هم می توانید بخشی از یک مغازه دیگر را شریک شوید یا محلی را برای خودتان اجاره­کنید. دقت داشته باشید که محل فروش ذرت مکزیکی بهتر است در کنار یک پارک، یک خیابان پر تردد یا یک شهر بازی باشد چرا که میزان فروش شما به حضور افراد در آنجا دارد. بنابراین با یک حساب سر انگشتی می‌توانید با ۱ میلیون تومان، استارت اولیه کار را بزنید. غیر از این، فقط تهیه مواد اولیه باقی می‌ماند.راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

پنجمین ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

پرورش زالو

سخن را با پرورش بلدرچین آغاز کردیم و با پرورش یک کرم مفید به نام زالو به پایان خواهیم برد. از جمله مصارف زالو  می توان به خواص درمانی زیادی ازجمله در درمان سردرد، سینوزیت، میگرن و بیماریهای عفونی و همچنین در تولید مواد آرایشی بهداشتی اشاره کرد.

سرمایه لازم برای شروع این کار حدود ۵ میلیون تومان است و برای شروع می توانید کار را در منزل نیز انجام دهید. اما نکته مهم مهارت و تخصص مورد نیاز برای آن است که بهتر است پیش از شروع آن با یک فرد با تجربه در این زمینه مشورت کنید. این کسب و کار با وجود اینکه تنها بخشی از ساعات روزانه شما را به خود اختصاص می دهد(حدود ۳ ساعت در روز) اما سودی قابل توجه برای شما خواهد داشت، به طوری که با صرف سرمایه ای ۵ میلیون تومانی در یک سال می توانید حدود ۱۸ میلیون تومان( بدون محاسبه حقوق کارکنان) سود از این طریق به دست آورید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

 

 

بدون نظر

ثبت دیدگاه