ارتباط با ما: info@arahimi.ir

دنبال کردن :
بالا

۱۰ ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ؛ قسمت دوم

در قسمت اول از مقاله ۱۰ ایده برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی، به معرفی ۵ کسب و کار اینترنتی که می توان با سرمایه ای بسیار کم راه‌اندازی کرد پرداختیم. تولید محتوا، طراحی گرافیکی، مشاور و معلم مجازی، مدیریت شبکه های اجتماعی و پیاده سازی فایل های صوتی و ویدیوئی، ازجمله کسب و کارهای معرفی شده در قسمت اول از این مقاله بودند. قسمت اول این مقاله را در اینجا می توانید مطالعه کنید.

در این قسمت نیز قصد داریم تا شما را با ۵ ایده دیگر برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ترجمه

بازار ترجمه همیشه یکی از بازار های پر رونق کسب و کار بوده است. گسترش وب و شبکه های اجتماعی نیز نیاز به این بازار را افزایش داده است. در گذشته ترجمه کتاب، مقاله و متون علمی تنها بازار های کار برای یک مترجم محسوب می شد، حال آنکه امروز بازاری به گستردگی تولید محتوا نیز به آن اضافه شده است. واقعیت آن است که بسیاری از سازمان ها برای تولید محتوای وبسایت و شبکه اجتماعی خود محتوا ها ترجمه ای را به محتوای تولیدی ترجیح می دهند و یا حداقل بخشی از محتوای خود را به صورت ترجمه تولید می کنند که این موضوع بازار مناسبی را برای مترجمین به وجود آورده است.

تنها مهارت لازم برای شروع این کار آشنایی با زبان مبدا و مقصد (که در ۹۹% از موارد انگلیسی است) نیاز  است. هر چند که مهارت های تولید محتوا و کپی رایتینگ نیز می تواند در بهتر شدن و گسترش بازار کار شما موثر باشد. سرمایه لازم برای شروع این کسب و کار نیز به مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر تنها یک رایانه و ارتباط اینترنتی است.

منشی و دفتر کار مجازی کسب و کار با سرمایه کم

حضور بخشی از افراد تحصیل کرده (زنان) در خانه و هزینه به نسبت پایین تر آن سبب شده است تا بسیاری از شرکت ها و سازمان ها منشی هایی به صورت مجازی و دور از محل کار استخدام کنند. البته این نوع کار معمولا با استخدام رسمی همراه نیست اما به صورت قرادادی و با درآمدی به نسبت مناسب برای یک شغل پاره وقت است که فرصت خوبی برای افرادی که شرایط کار در خارج از خانه را ندارند به وجود آورده است. یکی از مواردی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می تواند جذاب باشد از هر جایی که بخواهیم می توانیم اینکار را انجام دهیم و فقط دسترسی به اینترنت بایستی امکان پذیر باشد

ارسال فکس، پاسخگویی به تلفن ها، نامه های اداری، تایپ و برخی دیگر از کارهای شرکتی ازجمله وظایف یک منشی مجازی به شمار می روند. یک خط تلفن، رایانه، آشنایی با نرم افزار های اداره و البته مهارت های ارتباطی برای جذب مشتری ازجمله مهارت های موردنیاز برای این کسب و کار می باشند.

طراحی سایت

یکی دیگر از ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی طراحی وب سایت است. از زمانی که وب به ایران آمده است تا اکنون که به طور چشمگیری گسترش یافته، طراحی وبسایت نیز به یکی از گزینه های خوب کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. گسترش وب و دسترسی مردم به اینترنت سبب شده است تا بسیاری از سازمان ها، شرکت ها و حتی کسب و کارهای کوچک نیز برای ادامه حیات و رقابت با رقبایشان به فکر داشتن یک وبسایت باشند و همین موضوع بازار بسیار خوبی را برای طراحان وبسایت به وجود آورده است. البته امروز با گسترش زبان های برنامه نویسی و حرفه ای شدن طراحی وبسایت نیاز به مهارت بیشتری در زبان های برنامه نویسی تحت وب وجود دارد. هر چند که دوره های آموزشی، آموزش های مجازی و آسان شدن طراحی وبسایت با وردپرس در این راه می تواند کمک بزرگی برای علاقه مندان به این کسب و کار اینترنتی باشد. این کسب و کار معمولا به صورت پروژه ای و البته با درآمد مناسب است و هزینه لازم برای ورود به آن نیز یک رایانه و ارتباط اینترنتی مناسب و البته مهارت های لازم برای طراحی سایت است.

مشاور سئو

با گسترش وبسایت ها و همچنین انواع کسب و کار اینترنتی وجود حجم انبوهی از وبسایت ها و رقابت بین شرکت ها و سازمان ها برای جذب مشتری سبب شده است تا بسیاری از آنها نیاز به افرادی برای افزایش رتبه وبسایتشان در گوگل را بیش از پیش احساس کنند. کارشناس یا مشاور سئو فردی است که با تسلط بر الگوریتم های گوگل، google webmasters  و google analytics و سایر سنجه های لازم مانند رتبه الکسا، تعداد بازدید و غیره و به کمک آنالیز کلمات کلیدی، معرفی سایت به موتور های جستجو و تحلیل رفتار کاربران سعی در افزایش رتبه وبسایت در جستجو های گوگل می کند. این کار البته نیاز به تخصص کافی و اندکی نیز مهارت های بازاریابی دیجیتال دارد تا بتواند به اهداف مورد نظر برسد.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

از زمان گسترش شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام افراد زیادی به ایجاد یک کانال ارتباطی و جذب مخاطب اقدام کردند. اما تنها بخشی از این افراد و به واسطه تولید محتوای جذاب برای کاربران توانستند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند و از طریق تبلیغات درآمد زیادی را نصیب خود کنند. بستر شبکه های اجتماعی امروز نیز رو به گسترش است و همه روزه تعداد زیادی از افراد با تلفن های هوشمند خود وارد فضای مجازی می شوند که همین امر فرصت های زیادی را برای تولید محتوا و جذب کاربران که منجر به درآمد زایی از طریق تبلیغات می شود به وجود آورده است.

 

اگر این مقاله برای شما حاوی نکات مفیدی بوده است آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

بدون نظر

ثبت دیدگاه